Çocuğunuzun Anaokuluna Hazırlığını Nasıl Artırırsınız?

İşte çocuğunuzun (ve kendinizin) bu inanılmaz dönüm noktası için hazırlanma şekli.

Doğru olan her şeyi yaptınız: Farklı anaokulu sınıflarında turlara çıktınız; Çocuğunuza en uygun olduğunu düşündüğünüz okullara başvurmak; görüşme yoluyla onları aldı; ve şimdi, içerideler! Bir sonraki ve son adımınız, anaokullarını “hazır olma” durumlarını geliştirmek.

Bu biraz sıkıcı gelse de, çocuğunuzun anaokuluna hazırlanması aslında herkes için eğlenceli ve keyifli bir zaman olabilir! Sadece tüm sevenlerinin katılımını sağladığınızdan emin olun. Alabileceğiniz tüm yardıma ihtiyacınız olacak!

Çocuğunuzun anaokuluna hazır olmasını artırmak için şimdi ve okulun ilk günü arasında yapabileceğiniz 17 etkinlik:

 • Her Gün Çocuğunuzla Okuyun: Bu, onların okula hazırlanmasına yardımcı olmanın en iyi yollarından biridir. Çocuğunuzun sevdiği çok çeşitli kitaplardan birini seçin ve sürece katılmaları için izin verin. Kütüphaneye veya yerel kitapçığınıza yaptığınız gezileri ortak bir şekilde gerçekleştirin. Okuduğunuz kitaplardan bahsedin ve çocuğunuza durumlar ve karakterler hakkında neler hissettiğini sorun. Eğlenceye devam et!
 • Basit Kurallarla Oyun Oynama : Çocuğunuzla, sırayla gelmek gibi basit kurallar gerektiren oyunlar oynayın. Çocuğunuzun diğer çocuklarla da oyun oynamasını sağlayın.
 • Çocuğunuzun Başka Çocuklarla Buluşmasını Sağlayın : Çocuğunuzun park gibi diğer çocuklarla tanışabileceği yerlere çok fazla oyun oynayın ve geziler yapın.
 • Hayallerini Kullanmalarına Yardımcı Olun : Kıyafet gibi yaratıcı oyunları teşvik edin.
 • Onlara Nasıl Usta Olunacağını Öğretin: Çocuğunuza nasıl kağıt keseceğini, bir mum boya veya kalem tutmayı ve pasta kullanmayı öğretin. Hazır olduklarında, çocuğunuza güvenli makas, kağıt, kalem ve yapıştırıcı gibi el sanatları malzemeleri sağlayın. Bir hikaye anlatan dergilerden kolajlar yapmalarını veya boncuklu kolyeler yapmalarını sağlayın.
 • Harfleri ve Rakamları Belirlemelerine Yardım Edin: Yavaş yavaş, kendi adlarını nasıl yazacaklarını öğretebilirsiniz!
 • Hafızasını Dürtmek: Ezberleyebilecekleri, adreslerini ve telefon numaralarını içeren küçük bir şarkı yaz.
 • Puzzle imkanı sunun: Çocuğunuza gelişimsel olarak uygun birçok bulmaca, istifleme oyuncakları ve desen sıralama oyunları sağlayın.
 • Ekran Zamanını Azalt : Çocuğunuzun TV izlemek veya başka ekran etkinliklerine katılmak için harcadığı zamanı sınırlayın. Bunlar doğası gereği “kötü” değildir, ancak elektronik konusunda çok fazla zaman harcanması çocuğunuzu diğer değerli öğrenme etkinliklerinden mahrum bırakabilir.
 • Aktif Olun: Çocuğunuza koşma, karate ve futbol gibi aktiviteleri içeren egzersiz için bolca zaman verin.
 • Dışarı Çıkın: Çocuğunuzun harika dış mekanı keşfetmesine izin verin. Doğa yürüyüşlerine çıkın ve gördüğünüz hayvanları ve bitkileri tartışın.
 • Nesneleri Belirleme ve Adlandırma Yeteneklerini Test Edin: Araba gezilerini “casus” etkinliklerine dönüştürerek bunu kolayca yapabilirsiniz.
 • Evin İçinde Yardım Etmesini Sağlayın: Çocuğunuzu katlama çamaşır yıkama, kek hamurunu karıştırma ve toz alma gibi günlük işlerle meşgul edin.
 • İşleri eğitim gezilerine dönüştür: Markette, yiyeceğin nereden geldiğini tartışabilirsiniz.
 • Onlara Kolay Ev İşleri Verin: Çocuğunuzu kendi odasını temizlemek, yatağını yapmaktan ve oyun ve yemek zamanından sonra toparlamaktan sorumlu olun.

Çocuğunuzu anaokuluna hazır hale getirmenin en iyi yolu heveslendirmek ve cesaretlendirmektir. Çocuklar yetişkinlerden öğrenirler. Bunları zaten yapıyorsan, rahatla! Çocuğunuzun anaokuluna hazırlanmak için matematik , alfabe bilmesi veya piyano kullanması gerekmez. Tek ihtiyaçları olan yetişkinlerin onlarla ilgilenmesi (sizin gibi) ve sevilmek.

Anaokulumuzun faaliyetleri için tıklayınız.

Faaliyetlerimizi İnstagram ve Facebook sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by