Anaokulu Yemek

Örnek Yemek Menüsü

Yemek Politikamız

Öğrencilerimize dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilmek amacıyla gün içinde;

  • Sabah kahvaltısı,
  • Öğle yemeği  ve
  • İkindi kahvaltısı  verilir.

Beyaz Zambak Anaokulları’nda yemekler; uzman diyetisyenler tarafından kalori hesapları yapılarak düzenlenmiş yemek listesine göre okul mutfağında, hijyenik koşullarda hazırlanır. Oluşturulan aylık listeler hem web sitemizde yayınlanır hem de düzenli olarak velilerimize gönderilir.
Sağlığımızı bozan hormonlu yiyecekler, çeşitli hastalıklara yol açan kimyevi ürünler, obeziteyi arttıran beslenme alışkanlığı, apartman kültürüyle hareketsiz yaşam biçimi gittikçe yaygınlaşmaktadır. İnsan fıtratına uygun olmayan bu yaşam biçimi, çocuklarda hem bedenen hem ruhen birçok hastalıklara yol açmaktadır.
Bedensel Gelişim Eğitimiyle öğrencilerin dengeli ve doğal ürünlerle beslenmeleri, spor yapmaları, planlı ve düzenli yaşamaları, temizlik, tertip ve düzen alışkanlığı kazanmaları hedeflenmektedir.
Anaokulu yemek yeme alışkanlığının kazanılması için yiyecekleri çocukların seveceği şekillerle süsleyip sunum yapıyoruz.
Milli Eğitim Bakanlığımızın Sağlık Bakanlığımız ile ortak çalışması sonucu belirlediği, okul öncesi eğitim kurumlarında sağlıklı beslenmeyle ilgili öneriler başucu kaynağımız.

Mesajınızı Yazınız!
1
Mesajınızı Yazınız!
Merhaba, ismim Osman size nasıl yardımcı olabilirim?