Anaokulu Başvuru Süreci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İşte anaokulu başvuru sürecinde çocuğunuza (ve kendinize) yardım etmek için bilmeniz gereken her şey.

Her Bir Okulun Başvuru Sürecinin Neleri İçerdiğini Bilin

Başka bir şey yapmadan önce, bölgenizdeki anaokulu başvuru sürecine aşina olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, düşündüğünüz her okul için özel başvuru sürecinin ne olduğunu da öğrenmelisiniz.

( Çocuk bakıcınız varsa onu da bu sürece dahil etmeyi unutmayın. Çocuğunuzu iyi tanırlar, çocuğunuzun ihtiyaçları ve ilgi alanlarını da gözönünde bulundurarak size uygun bir soru listesi için beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olabilirler. Ayrıca, karşılaşmanız gereken tüm gereksinimleri ve son tarihleri ​​yönetmenize yardımcı olabilirler.)

Özel okul başvurmayı planlıyorsanız, bölgenizde çocuğunuzun kabul edebileceği tek bir okul olup olmadığını veya birkaç tane olup olmadığını kontrol edin. Tercihlerinizi sırayla listeleyebileceğiniz bir seçim kartı doldurma olanağınız olabilir.

Ayrıca bazı okulların şahsen kayıt olmanızı gerektirdiğini unutmayın. İzlemeniz gereken prosedürler, yerel eğitim kurulunuzun web sitesinde ve ayrıca her okulun web sitesinde açıkça listelenmelidir. Son teslim tarihlerini ve tedarik edilecek belge türlerini not ettiğinizden emin olun. Genellikle, çocuğunuzun doğum belgesini, aşı belgesini ve ikamet belgesini göstermeniz gerekir. Daha fazla bilgi için kayıt işlemlerine buradan erişebilir veya doğrudan okula başvurabilirsiniz.

Kamu ve  özel okullar dahil olmak üzere her tür okul, her çocuğun hazır bulunuşunu ve yerleştirilmesini belirlemek için genellikle anaokulu taramasına veya mülakatlara dayanır. Bir sonraki adım, çocuğunuzun mülakat / tarama sürecinde parlamasına nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmek olacaktır.

Anaokulumuzun faaliyetleri için tıklayınız.

Faaliyetlerimizi İnstagram ve Facebook sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by